Jak na to ?!

"point" co dává smysl

Diplomky a často kladené dotazy

Diplomky a bakalářky

Oč vlastně jde ?!

Vážeme a tiskneme diplomové, bakalářské, absolventské, disertační, habilitační, závěrečné, maturitní a jakékoliv jiné práce dle Vašich požadavků.

Jaký text má být na deskách?

Vyhledejte si na webu Vaší školy, jaké má požadavky na vazbu a provedení závěrečné práce. Naši zaměstnanci Vám rádi poradí, ale požadavky škol se mění a jste to Vy, kdo rozhodne, jaký text na deskách ve finále bude, samozřejmě základní parametry vám rádi vysvětlíme a doplníme.

Lze u vás práci vytisknout?

Práci si u nás můžete vytisknout na počkání. Text prosím přineste ve formátu PDF, jedině tak lze mít jistotu, že stránky budou vypadat přesně tak, jak je vidíte. Novější MS Word podporuje uložení do PDF již automaticky, podobně řada OpenOffce. Nebo si stáhněte zdarma program „doPDF (http://www.dopdf.com/cs/). Tisk u nás není podmínkou a můžete si přinést vlastní výtisky ke svázání. Pozor, u UTB, ale i dalších škol je nutno mít originální zadání práce a toto musí být svázáno jako součást práce!!

Co obnáší jazyková korektura českého jazyka ??

Jedná se o kompletní pravopisnou a gramatickou korekturu dokumentu, kde pracujeme s jednotkou „normostrana“, tato je definována jako text o rozsahu 1 800 znaků včetně mezer. Každý dokument je přepočítán na normostrany, nezáleží tedy na původním počtu stran dokumentu. Počet znaků je běžný údaj, který vypisuje jak editor Word, tak i jeho bezplatná alternativa OpenOffice a podobně tomu jistě je i u dalších editorů.

Výsledkem korektur je opravený text ve formátu DOCX (Microsoft Word), kde jsou změny vyznačeny červeně a současně jsou označeny i pasáže, které jsou stylisticky "podivné", následně je na Vás jestli dáte na doporučení korektora a stylisticky pasáž zmodifikujete.
Standardní doba pro zpracování korektur je 5 dní.

Jaké okraje pro vazbu?

Někdo říkal, že je třeba 4 cm okraje. Není to nutné, klidně postačí 3 cm. Nahoře, dole a vpravo můžete nastavit 2–2,5 cm dle potřeb, dle grafického cítění a požadavků na poznámkový aparát atd. Každopádně ve vazbě se schová 1 cm papíru.

Kdy diplomku dodat, respektive kdy to řešit ?!

Postup je popsán v posledních bodech, kde je uvedeno hned několik základních postupů. Tady se snad jen sluší doplnit, že nechávat diplomku na poslední chvíli je sice možné a bez problémů realizovatelné, ale rozhodně to nedoporučujeme. Ale je fakt, že když přijdete 2 hodiny před odevzdáním tak to pořád ještě stíháme, byť tedy nutno přiznat že za 100% příplatek. v tomto případě nebudeme již mluvit o gramatických korekturách, ale tisk, vazba a zlacení není problém.

Ale stejně platí, raději v klidu a včas a dokonce levněji, než na poslední chvíli a ve stresu. Takto lze práci v klidu vytisknout a desky mít dopředu připravené čekající do poslední možné chvíle na poslední myšlenky, které přijdou právě v posledních minutách zpracování práce :-).

Lze vyměnit listy v již svázané práci?

Ano, u námi dodaných desek je to možné. Desky lze na speciálním zařízení znovu rozevřít a listy vyměnit. Výměnu listů provádíme na počkání.

U konkurence tvrdí, že když neodhadnu rozsah práce, bude nutné předělat celé desky znovu, je tomu tak?

Ano, toto je obecný problém, byť u nás se tento problém řeší jen v okamžiku, kdy řešíme potisk hřbetu. U čistého hřbetu můžeme změnu provést okamžitě. Ovšem u již potištěného hřbetu, kam se práce nevleze, je možné hřbet do 1 hodiny vyrobit nový a to v ceně 99,- Kč (do druhého dne).

Jaký je běžný postup v centru ColorPoint ?!

  • Postup 1 - Nejjednodušší je na webu objednat odpovídající desky a počet prací, tím využít možné slevy a následně ve finále přijít jen s originálem zadání práce. Toto musí být součástí jedné z prací a na počkání si nechat práci vytisknout a na místě i svázat do předem připravených desek. V mezičase je samozřejmě možnost využít gramatické korekce, a tím se zbavit další části zodpovědnosti, následně jde již jen o tisk Tedy na webu objednáte a následně v určený den do 20 minut odcházíte s hotovými pracemi.
  • Postup 2 - Práci objednáte přímo u nás v centru Color Point a následně přijdete ještě jednou s finální prací a originálem zadání. Práci budete mít buďto již vytištěnou nebo si ji necháte vytisknout a odcházíte do 20 minut s hotovými pracemi. Opět není problém v mezičase využít možnosti gramatických korektur.
  • Postup 3 - Práci přinesete již po případných korekturách, včetně originálu zadání a dle zvoleného termínu si ji následně při další návštěvě odnesete hotovou, případně jste-li studentem UTB je možné práci doručit přímo Vašim jménem na studijní oddělení či vedoucímu práce.

Tagy: Diplomky, Bakalářky, diplomové práce, bakalářské práce, jak napsat práci, co korektury